Artur Olender

Partner ADDVENTURE, 22 lata doświadczenia zawodowego.

Do września 2008 roku wiodący akcjonariusz, Prezes Zarządu Domu Maklerskiego PENETRATOR S.A. oraz Agencji Informacyjnej PENETRATOR Sp. z o.o.

Prezes Rady Nadzorczej firm: INTERSPORT POLSKA S.A., CANESCO S.A., SOTIS Sp. z o.o., OTC S.A.

Był zaangażowany we wszystkie najważniejsze projekty doradztwa strategicznego, finansowego, sprzedaży akcji oraz pozyskania kapitału realizowane przez Dom Maklerski PENETRATOR S.A.

Był doradcą Ministra Przekształceń Własnościowych przy prywatyzacji ISKRA S.A., Ministra Skarbu przy prywatyzacji największego polskiego wydawnictwa – Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. oraz największego polskiego producenta alkoholi – POLMOS Białystok S.A.

Brał udział w realizacji kilkudziesięciu projektów pozyskania kapitału na rynku prywatnym i giełdowym. Wprowadzał na giełdę m.in. MOSTOSTAL WARSZAWA, ODLEWNIE POLSKIE, POLIGRAFIĘ, WSiP, POLMOS BIAŁYSTOK, INTERSPORT, K2, INTELIWISE i CYFROWY POLSAT.

Doradzał WIRTUALNEJ POLSCE w pozyskaniu kapitału na rynku prywatnym od INTEL oraz PROKOM.

Był zaangażowany w wiele inicjatyw środowiskowych i legislacyjnych na rzecz rozwoju polskiego rynku kapitałowego, w tym: uczestniczył we władzach Związku Maklerów, w pracach nad utworzeniem rynku pozagiełdowego w Polsce, programie NFI, był współautorem koncepcji powstania Towarowej Giełdy Energii oraz wydawcą i redaktorem miesięcznika „Nasz Rynek Kapitałowy”.

Studiował na Akademii Górniczo-Hutniczej (Wydział Elektroniki i Automatyki) oraz w London Business School. Posiada licencję maklera papierów wartościowych (nr 13) oraz licencje wydane przez London International Financial Futures Exchange, International Petroleum Exchange i London Clearing House.

Windsurfer, żeglarz, narciarz, podróżnik, poeta, kompozytor i filantrop. Zwiedził wszystkie kontynenty i najdalsze zakątki świata. Zdobył Aconcaguę, Kilimandżaro, Mont Blanc. Dotarł jachtem na Antarktydę przez Cieśninę Dreake’a i opłynął Horn. Pływał na windsurfingu na Maui, w Brazylii i górskich jeziorach Argentyny. Nagrał autorską płytę pt. „Twarz”

ul. Smocza 6A,

31-069 Kraków, Poland

sekretariat@addventure.com.pl

tel.: +48 12 421 14 14

fax: +48 12 422 38 00